Tworzymy piękny uśmiech

e-rejestracja:

nazwisko i imię*:

telefon*:

e-mail*:

sugerowany termin*:

WYBIELANIE ZĘBÓW
Biały, zdrowy uśmiech jest pragnieniem wielu osób.

Niestety, różne czynniki, takie jak nawyki żywieniowe, przyjmowanie leków, używki, powodują ciemnienie zębów. Przebarwienia wyglądają nieestetycznie, co może powodować utratę swobody podczas uśmiechania się i prowadzenia rozmowy.

Dostępne są w pełni bezpieczne, wykonywane w gabinecie stomatologicznym metody wybielania zębów, pozwalające na poprawę ich kolorytu nawet o kilka tonów. Unident oferuje swoim pacjentom profesjonalne wybielanie laserowe lub nakładkowe.

Do zabiegu wybielania zębów pacjent musi odpowiednio się przygotować. Konieczne jest wyleczenie wszelkich ubytków i ognisk próchnicy, a także profesjonalne, dogłębne oczyszczenie zębów (scaling, piaskowanie). Istotne jest to, że wszelkie sztuczne uzupełnienia, takie jak plomby, nie zostaną wybielone.

Istnieją pewne przeciwskazania co do stosowania wybielania zębów, należą do nich ciąża i karmienie piersią, epilepsja. Wybielania nie przeprowadza się także u osób ponieżej 16 roku życia.
Efekt zabiegu utrzymuje się od roku do 3 lat w zależności od przyzwyczajeń pacjenta.

W naszym gabinecie stosujemy dwa rodzaje wybielania zębów:

Wybielanie zębów laserowe (plazmowe, natychmiastowe)

Zabieg wybielania zębów metodą Beyond jest niezwykle popularny ze względu na szybko widoczne rezultaty i bezpieczeństwo.

Przed rozpoczęciem wybielania konieczne jest dokładne oczyszczenie zębów z wszelkich osadów i kamienia. Następnie stomatolog nakłada na dziąsła specjalny ochronny żel i utwala go lampą UV. Następnie na zęby nakładany jest preparat wybielający, naświetlany lampą Beyond.

Stosowana podczas zabiegu lampa posiada bardzo dobry system filtrujący. Naświetlanie trwa około 15 minut, ale by uzyskać bardziej zadowalający efekt warto cały cykl powtórzyć trzykrotnie. Zęby są bielsze od razu po zabiegu.

Wybielanie zębów nakładkowe

Podobnie jak w poprzedniej metodzie, konieczne jest wcześniejsze wyleczenie i oczyszczenie zębów. Później stomatolog pobiera od pacjenta wyciski zębowe, które trafiają do pracowni protetycznej, gdzie wykonywane są indywidualne nakładki silikonowe dopasowane do uzębienia pacjenta.