Tworzymy piękny uśmiech

e-rejestracja:

nazwisko i imię*:

telefon*:

e-mail*:

sugerowany termin*:

W naszym gabinecie stosujemy:

  • RTG punktowe

  • RTG zgryzowe

  • RTG panoramiczne

RTG punktowe

pozwala zrobić dokładne zdjęcie pojedynczych zębów przy zminimalizowanej dawce promieniowania, co eliminuje ryzyko narażenia na napromieniowanie i nie szkodzi naszym pacjentom nawet przy kilkukrotnym powtórzeniu zdjęcia. Taki obraz pomaga nam ocenić stan tkanek okołowierzchołkowych zęba pacjenta oraz dokładnie ustalić, gdzie i na jakiej głębokości znajduje się kanał zębowy. Dzięki temu możemy zaplanować optymalną ścieżkę leczenia kanałowego każdego pacjenta.

RTG zgryzowe

pomaga wykryć próchnicę ukrytą na powierzchniach stycznych zębów (lekarz stomatolog nie jest w stanie dostrzec ich bez pomocy zdjęcia), jak również jest niezbędne w wykryciu zębów zatrzymanych czy ciał obcych i torbieli.

RTG panoramiczne

jest niezastąpione przy diagnostyce ogólnej całego uzębienia pacjenta wraz z zatokami szczękowymi i stawami skroniowo-żuchwowymi. Daje ono dokładny obraz wyżynających się zębów, patologii w układzie korzeniowym, zębów zatrzymanych, jak również uwidacznia wszystkie ubytki, stare wypełnienia, uzupełnienia protetyczne i inne.

Wszystkie powyższe badania rentgenowskie są całkowicie bezpieczne dla naszych pacjentów. A to dlatego, że używamy najnowszej generacji sprzętu stomatologicznego:

  • Aparat RTG panoramiczny PLANMECA EC w idealny sposób odwzorowuje ułożenie zębów w szczęce i uwidacznia wszelkie niepożądane zmiany w jamie ustnej,
  • Aparat RTG punktowy PLANMECA INTRA pozwalający na bardzo proste i precyzyjne pozycjonowanie pacjenta i uzyskanie bardzo dokładnego zdjęcia pojedynczego zęba,
  • System radiografii cyfrowej PLANMECA DIXI3 pozwala natychmiast zobaczyć obraz na monitorze. Stomatolog może obejrzeć, co dzieje się w obrębie jamy ustnej pacjenta i szybko zdiagnozować problem.