Tworzymy piękny uśmiech

e-rejestracja:

nazwisko i imię*:

telefon*:

e-mail*:

sugerowany termin*:

W centrum Unident stosujemy najlepszy sprzęt do znieczuleń, dzięki któremu pacjent nie odczuwa dyskomfortu związanego z bólem i strachem przed dentystą.

System The Wand

System The Wand™ to bezstrzykawkowe, obsługiwane przez komputer urządzenie, które podaje znieczulenie pacjentowi przed wykonaniem zabiegu dentystycznego. Obecnie system ten jest wykorzystywany przez ponad 600 gabinetów dentystycznych w naszym kraju. Ten innowacyjny system pozwala podać pacjentowi znieczulenie w sposób bezbolesny. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu mikroprocesora, który sprawdza tempo podawania płynu. Ponadto substancja znieczulająca jest wstrzykiwana pod niskim ciśnieniem, co przyczynia się do tego, że nie rozpiera ona tkanek pacjenta, a tym samym nie przyczynia się do powstania bólu. Opisywane urządzenie wykorzystuje się do podawania wszystkich znieczuleń miejscowych stosowanych w gabinetach stomatologicznych. Precyzja The Wand™, a także zastosowanie tzw. prędkości fizjologicznej, minimalizuje ryzyko wystąpienia wstrząsu, który mógłby zostać wywołany w efekcie podania nieprecyzyjnej i nieokreślonej ilości znieczulenia lub podania go bezpośrednio do naczynia krwionośnego. Stomatolodzy są zgodni: The Wand™ jest rozwiązaniem, z którego szczególnie powinni skorzystać ci pacjenci, którzy do tej pory obawiali się wizyty u dentysty.

Metoda ta jest precyzyjna i skuteczna, a przy tym niezwykle bezpieczna. Podanie znieczulenia nie tylko przebiega bezboleśnie, ale też nie wywołuje nieprzyjemnego uczucia zdrętwienia warg oraz policzków pacjenta.

Zastrzyk (wstrzyknięcie) jest bardzo komfortowy nie tylko dla pacjenta, ale też dla samego lekarza stomatologa.

Aplikator został tak zaprojektowany, by pozwalał na prowadzenie igły w sposób bezbolesny dla pacjenta.

Anestetyk podawany jest przez cały czas, chroniąc tym samym pacjenta przed ostrzem igły. W ten sposób znieczula się kolejne warstwy tkanki.

Stosowanie nowoczesnych rozwiązań pozwala na zmniejszenie obaw związanych z wizytą w gabinecie dentystycznym. Tym samym podnosi się poziom satysfakcji z udanego leczenia oraz zwiększa się liczba zadowolonych pacjentów.

Satysfakcja pacjenta:

 • Kontrola przepływu zapewnia wstrzykiwanie znieczulenia poniżej progu bólu.
 • Bezbolesna procedura zachęca pacjenta do kontynuowania leczenia stomatologicznego.
 • Obawy pacjenta przez wizytą u dentysty zmniejszają się o 75-80%.
 • Szczęśliwsi pacjenci chętnie polecają lekarza swoim znajomym.

Jedno wkłucie znieczula wiele zębów

System The Wand™ pozwala na znieczulenie wielu zębów przy pomocy tylko jednego wkłucia. Dzięki temu można wykonać więcej zabiegów podczas jednej wizyty. Ponadto nie ma konieczności wielokrotnych wkłuć do opracowania wielu zębów (np. przy szlifowaniu pod mosty).

Czym różni się metoda The Wand™ od tradycyjnego znieczulenia:

 • Znieczulanie przy pomocy komputera jest całkowicie bezbolesne w odróżnieniu od podawania płynu znieczulającego przez strzykawkę.
 • Płyn podawany jest pod niskim ciśnieniem, a za intensywność dozowania odpowiada komputer. Dzięki temu znieczulaniu nie towarzyszy wywołujące ból rozpieranie tkanki.
 • Znieczulenie metodą The Wand™ nie uszkadza tkanek miękkich.
 • Wbijanie igły odbywa się ruchem rotacyjnym, kontrolującym opór tkanek, a nie – jak w metodzie tradycyjnej – przez nacisk.
 • Znieczulenie metodą The Wand™ pozwala uniknąć uczucia zdrętwienia języka, warg i policzków.
 • Podczas jednorazowej aplikacji płynu znieczulić można wiele zębów. W przypadku tradycyjnej metody konieczne jest nieprzyjemne powtarzanie kłucia.
 • Brak widoku strzykawki pozwala na uniknięcie niepotrzebnego stresu, co w przypadku dzieci ma szczególnie duże znaczenie.