Tworzymy piękny uśmiech

e-rejestracja:

nazwisko i imię*:

telefon*:

e-mail*:

sugerowany termin*:

Stomatologia estetyczna to dział stomatologii zajmujący się poprawą wyglądu uzębienia i rysów twarzy.

Piękny, biały uśmiech jest w dzisiejszych czasach synonimem sukcesu. Zdrowe zęby są gwarancją dobrego samopoczucia oraz zdrowia.

Nieznacznych rozmiarów ubytki w przednich zębach wypełniać można plombami. Producenci dysponują obecnie materiałami o bogatej skali odcieni, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie plomby do koloru zębów.

Stomatologia estetyczna – dostępne zabiegi:

  • Wkłady koronowe typu inlay, onlay
  • Korony pełnoceramiczne
  • Korony na podbudowie z tlenku cyrkonu
  • Estetyczne wypełnienie kompozytowe
  • Zabiegi higieniczno – profilaktyczne (usuwanie kamienia ultradźwiękami i piaskowanie)
  • Wybielanie (jednorazowe w systemie Beyond, lub nakładkowe)
  • Ortodontyczne korygowanie wad zgryzu

LICÓWKI

Licówki porcelanowe są to bardzo cienkie listki porcelany przyklejone do wcześniej przygotowanej przedniej części zęba. Leczenie licówkami obejmuje odbudowę urazowego złamania korony zęba oraz korektę estetyczną znacznie przebarwionych lub startych zębów.

Licówki dają świetny efekt kosmetyczny. Niestety, duże wypełnienia od strony podniebiennej sprawiają, że osadzenie licówek jest niemożliwe. Po zebraniu przednich warstw zęba po prostu nie da się przykleić licówek.

WKŁADY KORONOWE TYPU INLAY, ONLAY

Jeżeli występują duże ubytki twardych tkanek zęba, alternatywę w stosunku do standardowych wypełnień stanowią wkłady koronowe typu inlay, onlay. Wkłady koronowe są najbardziej wytrzymałym a zarazem bardzo estetycznym wypełnieniem brakujących tkanek zęba. Wykonuje się je, współpracując z pracownią protetyczną na podstawie pobranych wycisków. Mogą być wykonane z porcelany lub kompozytu. Gotowy (przygotowany przez technika) wkład koronowy lekarz osadza w jamie ustnej pacjenta. Takie uzupełnienie tkanek zęba pozostaje szczelne przez wiele lat, bowiem eliminowany jest tzw. skurcz polimeryzacyjny występujący przy dużych wypełnieniach kompozytowych.

KORONA PEŁNOCERAMICZNA

Ze względu na estetykę korony pełnoceramiczne są idealną alternatywą dla standardowych koron porcelanowych licowanych porcelaną. Nie zawierają one podbudowy metalowej (tu podbudowa jest cyrkon lub inne ceramiki), dzięki czemu możliwe jest uzyskanie głębi i przezierności idealnie naśladującej naturalny zdrowy ząb.

Najczęściej wykonuje się je w obrębie zębów przednich, gdzie estetyka pełni kluczową rolę.

ZABIEGI HIGIENICZNO – PROFILAKTYCZNE

SCALING

Jest to usuwanie kamienia nazębnego nad- i poddziąsłowego. W naszym gabinecie stosujemy metodę ultradźwiękową, która jest najszybszą i najskuteczniejszą drogą do usunięcia kamienia. Jeżeli zabieg wykonywany jest prawidłowo, powinien być bezbolesny i nieszkodliwy dla zębów i dziąseł. Po tego rodzaju zabiegu najczęściej wykonuje się piaskowanie i fluoryzację.

PIASKOWANIE

To zabieg polegający na usunięciu z zębów osadu powstałego w wyniku picia kawy czy herbaty oraz palenia papierosów. Piaskowanie wykonuje się przy użyciu silnego strumienia wody i specjalnego piasku.

WYBIELANIE ZĘBÓW

Profesjonalne wybielanie w gabinecie stomatologicznym jest zabiegiem w pełni bezpiecznym. Są jednak pewne przeciwwskazania. Zabiegu tego nie wykonuje się u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią, u epileptyków oraz dzieci do 16 roku życia. Efekt wybielania utrzymuje się od roku do trzech lat. Należy pamiętać o tym, że plomby nie podlegają wybielaniu. W gabinecie Unident dostępne są dwie metody wybielania: laserowe oraz nakładkowe.

Stomatologia estetyczna Kraków