Tworzymy piękny uśmiech

e-rejestracja:

nazwisko i imię*:

telefon*:

e-mail*:

sugerowany termin*:

Centrum stomatologiczne Unident bardzo duży nacisk kładzie na to, aby leczenie protetyczne było na najwyższym poziomie.

Nasi lekarze stomatolodzy stale dokształcają się z zakresu protetyki, uczestnicząc w sympozjach i szkoleniach.

Protetyka

to uzupełnianie zarówno utraconych tkanek zęba, jak i pojedynczych lub mnogich braków zębowych. Centrum stomatologiczne Unident oferuje szeroki zakres usług protetycznych. Są to: uzupełnienia ruchome (protezy), uzupełnienie stałe (korony i mosty).

Protezy stałe są trwale mocowane w jamie ustnej pacjenta. Z kolei protezy ruchome mogą być z niej wyjmowane.

Uzupełnienie protetyczne ruchome (protezy) :

  • Protezy akrylowe osiadające są zakładane przede wszystkim w przypadku bezzębia oraz rozległych braków zębowych.
  • Protezy szkieletowe opierają się nie tylko na dziąsłach i błonie śluzowej jamy ustnej, ale również na zębach. Takie protezy możemy kojarzyć z precyzyjnymi elementami łączącymi takimi jak zatrzaski czy zasuwy. To z kolei pozwala na uzyskanie estetycznego i bardzo stabilnego połączenia protezy z zębami pacjenta. Protezy szkieletowe mogą służyć pacjentowi przez długie lata.
  • Protezy overdentne. Do mocowania protez stosuje się systemo zatrzasków łączących protezę z korzeniami lub implantami znajdującymi się w jamie ustnej pacjenta.
  • Protezy nylonoweZnakomita alternatywa dla tradycyjnych protez akrylowych. Wykonane są ze specjalnego elastycznego tworzywa, który zapewnia protezie odporność na łamanie oraz znacznie większy komfort użytkowania i estetykę (brak metalowych klamer). Ponadto protezy nylonowe są cieńsze od standardowych, mają lepsze utrzymania i nie wywołują reakcji alergicznych.

Uzupełnienia protetyczne stałe (korony i mosty):

Korona to „czepeczka” osadzona na oszlifowanym zębie. Wyróżniamy 2 rodzaje koron:

  • Korony metalowe licowane porcelaną. Tego rodzaju korony tworzone są na bazie metalu, na który zostaje napalana porcelana. Korony metalowe stosuje się w przypadku uzupełnienia bocznych odcinków zębów.
  • Korony pełnoceramiczne wyróżniają się estetyką i są znakomitą alternatywą dla zwykłych, metalowych koron. Korony te powstają na podbudowie cyrkonowej. Pozwala to na uzyskanie głębi i przezierności idealnie naśladującej naturalny zdrowy ząb.

Mosty stomatologiczne są bardzo wygodnym i komfortowym uzupełnieniem protetycznym, gdyż osadza się je na stałe na wcześniej przygotowanych zębach pacjenta. Za pomocą mostów można odbudować braki zębowe pojedyncze lub mnogie. Są one alternatywą do implantów. Wyróżniamy 2 rodzaje mostów:

  • Mosty porcelanowe. Są to mosty, w których porcelana zostaje napalona na podbudowę metalową. Mosty porcelonowe stosuje sie najczęściej w przypadkach uzupełnienia bocznych odcinków zębów.
  • Mosty pełnoceramiczne. W odróżnieniu od klasycznych mostów porcelanowych, porcelana napalana jest na szkielecie mostu wykonanym najczęściej z tlenku cyrkonu. Dzieki takiemu rozwiązaniu mosty te gwarantują wytrzymałość oraz idealny efekt kosmetyczny.
  • Licówki porcelanowe są to bardzo cienkie listki porcelany przyklejone do wcześniej przygotowanej przedniej części zęba. Leczenie licówkami stosuje się w celu odbudowy urazowego złamania korony zęba oraz korekty estetycznej mocno przebarwionych lub startych zębów. Licówki dają bardzo dobry efekt kosmetyczny. Wykonanie licówek może uniemożliwić duże wypełnienie od strony podniebiennej. W takiej sytuacji po zebraniu przednich warstw zęba nie ma możliwości przyklejenia ich.
  • Uzupełnienie protetyczne na implantach.